The workshop of the BSR EnviSuM project on the impacts from SECA

We are pleased to invite you to the Workshop: „Impacts from SECA in Baltic Sea ports – The effects of present and future air emissions from ships"which will take place on September 19th at Port of Gdynia Authority, in Gdynia. The workshop is part of the BSR EnviSuM project.The target (...)

Dobre praktyki funduszy BRIdge Alfa

Opracowanie przedstawia 13 dobrych praktyk, które zostały zidentyfikowane wśród funduszy VC uczestniczących w programie pilotażowym BRIdge Alfa, wdrażanym w latach 2013–2015 przez NCBR. Program ten miał na celu przetestowanie specjalnego instrumentu inwestycyjnego służącego (...)

Światowe Dni Morza w Szczecinie

13-15 czerwca, Łasztownia. Najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem IMO70 Nasze dziedzictwo – Lepsza żegluga dla lepszej przyszłości. Podczas wydarzenia zostaną poruszone kwestie dotyczące m.in. nowoczesnych i przyjaznych (...)

RCIiTT zaprasza na szkolenie z umiędzynaradawiania badań

23 maja w RCIiTT ZUT odbędzie się szkolenie poświęcone finansowaniu działalności naukowej ze środków międzynarodowych. Finanse bywają jedną z głównych barier blokujących rozwój naukowy. Często jedynym rozwiązaniem na brak środków jest umiejętne planowanie kariery (...)

Horyzont Europa - następca Horyzontu 2020

Komisja Europejska przyjęła projekt budżetu UE na lata 2021-2027. Ze wstępnych założeń wynika, że w kolejnej perspektywie finansowej o 60 % ulegnie zwiększeniu kwota środków przeznaczonych na działania związane z badaniami i rozwojem. Budżet następcy Horyzontu 2020, który ma nosić nazwę (...)