Ruszają fundusze Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej

12 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków na dofinansowanie działań bilateralnych pomiędzy polskimi i norweskimi jednostkami, by w efekcie tej współpracy zaplanowały one wspólne propozycje wniosków do programu Horyzont 2020 i innych programów międzynarodowych (...)

Bezpłatna publikacja "Jak promować naukę"

OPI wydał książkę dla naukowców zainteresowanych promocją nauki. Publikacja pt. "Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców" jest bezpłatna, dostępna w druku, online oraz w formacie na e-booka. Więcej >>> (...)

3 propozycje nowej ustawy o szkolnictwie wyższym 2.0

Trzy propozycje głębokiej reformy szkolnictwa wyższego zostały zaprezentowane 1 marca. Środowisko akademickie postuluje m.in. powstanie 3 typów uczelni: naukowych, naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych, 2 typy doktoratów (zawodowy i akademicki) oraz brak habilitacji i profesury. Projekt (...)

Aktywność Akademii w ostatnich konkursach projektowych

Akademia Morska złożyła kolejne dwa projekty do konkursu GALILEO w programie Horyzont 2020.  Zespoły prof. Lucjana Gucmy z WN oraz mgr. inż. Piotra Durajczyka z WIET zostały zaproszone do międzynarodowych konsorcjów, które złożyły wnioski w zamkniętym 1 marca konkursie GALILEO. Więcej (...)