CTTM wraz z Biblioteką Główną AM serdecznie zapraszają pracowników, doktorantów i studentów AM na szkolenie z użytkowania bazy EMIS - Emerging Markets Information Service. Szkolenie odbędzie się we wtorek, 23 maja w godzinach: 11.00-12.00 lub 12.15-13.15 w sali 501 w Bibliotece Głównej AM, ul. H. Pobożnego 11, V piętro. Szkolenie poprowadzi przedstawiciel firmy Euromoney, p. Krzysztof Malatyński.

Szkolenie trwa 1h.

Od dziś, tj. 16 maja uruchomiony został bezpłatny 30-dniowy dostęp do serwisu EMIS, podczas którego będzie można przetestować bazę z dostępem do informacji ze świata. Korzystanie z bazy jest dostępne tylko na terenie AM.

Link dostępu do serwisu EMIS (link działać będzie w okresie od 16 maja – 15 czerwca): https://www.emis.com/php/search/search

Zapisu na szkolenie można dokonać u p. Natalii Dominiak, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. (91) 48 09 696. Podczas zapisywania się na szkolenie należy wskazać wybraną godzinę. Liczba miejsc ograniczona.

Poniżej informacje o serwisie.

Serwis informacyjny Emerging Markets Information Service (EMIS) zawiera publikacje pełnotekstowe dotyczące ekonomii, makroekonomii, finansów oraz polityki. Zapewnia dostęp do pełnych tekstów artykułów prasowych (Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, Wprost, Newsweeka i in.) i agencyjnych (PAP), sprawozdań finansowych spółek publicznych (Monitor Polski B), raportów branżowych, informacji o spółkach, notowań giełdowych, statystyk oraz danych makroekonomicznych. Serwis posiada również bazę przetargów.

Krótki opis zawartości serwisu EMIS na przykładzie serwisu Polskiego (informacje o jednym kraju):
  • Pełne wydania gazet i czasopism m.in. Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Parkiet, Puls Biznesu, Forbes, Wprost, TOR Rynek Kolejowy i wiele innych (wraz z archiwami);
  • Ponad 426 000 profili polskich spółek w tym 175 000 z danymi finansowymi i możliwością eksportu do excela;
  • Raporty i analizy od renomowanych dostawców m.in. PMR, BMI, Euromonitor, 4cast, MarketLine, Domy Maklerskie itd.
  • Dostęp do sekcji EMIS DealWatch zawierającej informacje o rynku fuzji i przejęć – ponad 6 000 transakcji w bazie dla Polski.
  • Dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych m.in. Zaawansowany Screener, EMIS Analiza Kredytowa itp.
  • Aktualizowane, co 15 minut, notowania spółek oraz indeksów giełdowych;
  • Dokładne wyszukiwarki z wieloma filtrami i możliwością stosowania operatorów logicznych;
  • Email Alerty – narzędzie pozwalające na ustawienie spersonalizowanego wyszukiwania i otrzymywanie wyników na adres email;
  • Wygodne narzędzia pozwalające na analizowanie i eksportowanie danych dla większej ilości spółek;
  • Ponad 450 publikacji z językach polskim i angielskim, wraz z archiwami;
  • Około 150 wskaźników makroekonomicznych oraz prognozy i analizy makroekonomiczne;
  • Profile ponad 100 sektorów wraz ze wskaźnikami statystycznymi i raportami.
Broszury do pobrania:
-->> EMIS BROSZURA "Jak uwolnić potencjał gospodarczy rynków wschodząchych"
-->> EMIS BROSZURA "Rynki wschodzące Europy"