RCIiTT ZUT zaprasza na szkolenie z planowania kariery naukowej

Szczecin, 17 października. Kariera naukowa wiąże się z podejmowaniem nowych wyzwań i strategicznym planowaniem kolejnych kroków w procesie rozwoju naukowego. Podejmowanie świadomych decyzji, stawianie celów i ich realizacja już na początku kariery pozwoli w rezultacie dążyć do doskonałości naukowej. Tym, co decyduje o rozwoju są kroki, jakie stawiamy każdego dnia, dlatego podczas szkolenia omówione zostaną zasady planowania i wyznaczania celów.

W otaczającym gąszczu możliwości stypendialnych oraz wielu źródeł finansujących badania czasami ciężko się odnaleźć, a korzystanie z odpowiednich mechanizmów może pomóc w rozwoju naszej kariery. W trakcie szkolenia uczestnicy znajdą odpowiedź na pytania: Czym jest kariera naukowa? Czy program Horyzont 2020 jest szansą na mobilność naukową? Jaki sens ma planowanie kariery? Prowadzący podpowiedzą, w jaki sposób budować swój wizerunek naukowy, aby dać sobie szanse na rozwój oraz z jakich narzędzi skorzystać, aby w pełni rozwinąć skrzydła.

Szkolenie kierowane jest do studentów i absolwentów planujących rozpocząć karierę zawodową w nauce, doktorantów oraz młodych naukowców z woj. zachodniopomorskiego. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Agatą Judzińską-Kłodawską, tel. 91 449 41 53, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.