Horyzont 2020 - spotkanie informacyjne w Gdańsku - SPACE

24 września w Gdańsku odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące aktualnych i przyszłych programów finansowania badań dla sektora kosmicznego, w tym:
Europejskiej Agencji Kosmicznej,
Komisji Europejskiej - HORYZONT2020,
EUMETSAT,
NCBiR-u,
NCN-u
oraz RPO.

Podczas spotkania zostaną omówionie zasady udziału w konkursach ogłaszanych przez ww. instytucje.
Zgłoszenia udziału w szkoleniu do 19 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

Horyzont 2020 - dzień informacyjny i spotkania brokerskie - SPACE

W dniach 11-12 października w Pradze odbędzie się dzień informacyjny oraz forum poszukiwania partnerów dla projektów w Horyzoncie 2020 w obszarze przestrzeni kosmicznej dla konkursów zaplanowanych na lata 2019-2020. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

ENERGY INFO DAY

Dzień informacyjny i spotkanie brokerskie w obszarze Bezpieczna, czysta i efektywna energia. Bruksela, 5 października. Uczestnictwo bezpłatne. Wymagana rejestracja.

Horyzont 2020 - Spotkanie brokerskie COSMOS2020

W dniu 20 czerwca 2018 w Zurychu, Sieć Punktów Kontaktowych COSMOS2020, Euresearch oraz Swiss Space Center organizują Międzynarodowy Dzień Informacyjny i spotkania brokerskie w obszarze Przestrzeń kosmiczna.

Podczas wydarzenia przedstawione zostaną zagadnienia planowanych konkursów SPACE w H2020 na lata 2019-2020, informacje związane z przygotowaniem wniosków projektowych do H2020, a także odbędzie się sesja brokerska w celu nawiązaniakontaktów do konsorcjów projektowych.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie wydarzenia:

Horyzont 2020 - spotkanie brokerskie

21 czerwca, Paryż. Obszar: Energia. Organizator: C-Energy Project. Pięć sesji networkingowych:

• Buildings,
  • Industry & Services,
  • Investment,
  • Energy Source,
  • Policy.
Podczas spotkania przedstawione zostaną otwarte konkursy oraz projekty dofinansowane z Horyzontu 2020 w obszarze energii.

Rejestracja i dalsze informacje

Horyzont 2020 - spotkanie brokerskie

7 czerwca, Meinz. Obszar: Nanotechnologie, zaawansowane materiały, zaawansowane systemy produkcji i przetwarzania, biotechnologia. Wydarzenie poświęcone będzie nadchodzącym konkursom w następujących obszarach tematycznych:

• Nanotechnologies and Advanced Materials
  • Biotechnologies
  • Advanced manufacturing and processing
  • Energy efficiency in Buildings (PPP EeB)
  • Factories of the Future (PPP FoF)
  • Sustainable process industries (PPP SPIRE)
  • Open Innnovation Test Beds (OITB)
Celem wydarzenia jest przedstawienie  tematów programu prac NMBP na lata 2018-2020 programu ramowego w zakresie badań i innowacji Horyzont 2020. Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje własne koncepcje projektowe i spotkać się z przedstawicielami firm/MŚP, uniwersytetami i organizacjami badawczymi w celu wymiany pomysłów podczas wcześniej ustalonych spotkań, w celu umożliwienia przyszłej współpracy i zainicjowania projektów europejskich.

Spotkanie jest wspierane przez przedstawicieli Krajowych Punktów Kontaktowych i  Enterprise Europe Network.

Uczestnictwo jest bezpłatne, ale rejestracja jest obowiązkowa, ponieważ liczba uczestników jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.